Ako teda schudnúť

Ako rýchlo schudnúť?

Schudnúť je jednoduché a zložité zároveň. Stačí mať cieľ, presný a správny plán a tie správne informácie. To je to jednoduchšie na tom chudnutí. To zložitejšie na chudnutí je samotná realizácia. Väčšina to nezvládne, pretože podcenia tú prvú, jednoduchšiu časť.

V predchádzajúcej časti s názvom "Chcem schudnúť?" Sme sa venovali  príčinám vašej nadváhy. Tieto príčiny sme odhalili a musíme im obetovať všetko prečo to robíme - pre peknú postavu ale aj pre vlastné zdravie.

ako schudnuťTeraz sa pozrieme na to čo robiť, ak potrebujete schudnúť len 2-3 kilá a čo zase urobiť ak potrebujete schudnúť oveľa viac. A v neposlednom rade je dôležitá aj metóda chudnutia, preto sa pozrieme na účinnosť jednotlivých metód na chudnutie a poďme na to!


1. Ako rýchlo schudnúť pár kíl

To je relatívne jednoduché, ak vám príliš nezáleží na zdravom chudnutí a  netrápi vás jojo efekt (potrebujete proste rýchlo schudnúť), stačí pevnú vôľu, znížiť príjem kalórií o 500 - 900 za deň. Pozor - nikdy ale celkový denný príjem kcal nesmie klesnúť pod 800. Jedzte najmä bielkoviny (sója, šošovica, mäso, ...) a zeleninu. Prípadne si pomôžte nejakým kokteilom na chudnutie. Ďalej pridajte vhodné cvičenie. A kilá budú ubúdať ako po masle. Jojo efekt a vplyv na zdravie je však otázny. Nedržte to viac ako 14 dní.


Ale ak chcete schudnúť rýchlo pár kíl a už teraz málo jete, tak rýchlo neschudnete a jediná možnosť je ísť podľa bodu 2.

2. Ako čo najrýchlejšie schudnúť viac ako 10 kíl?

Ak potrebujete schudnúť viac kíl (alebo pár kíl, ale bez jojo efektu), také chudnutie už vyžaduje prípravu, plán, a kvalitný proces chudnutia. Možno to bude vyzerať zložito, ale dá sa to zvládnuť. Jednoducho ak chcete schudnúť viac kíl tak platí - "Pomaly ďalej zájdeš". Jednoducho bude najlepšie použiť ideálny metódu na chudnutie. Asi Vás stále trápi otázka. "Povie mi už niekto konečne, čo je to tá ideálna metóda na chudnutie? Nebojte sa, na odpoveď prídete čoskoro úplne sami.

Ako na to? Ako schudnúť?

Potrebujete mať informácie, cieľ a správny plán, viac v článku Plán na chudnutie Keď pôjdete do Paríža, ale budete mať zlú mapu, tak tam proste nedôjdete. A ak sa Vám časom podarí sa tam dostať, bude Vám to trvať oveľa dlhšie a  tá cesta bude plná nervozity a trápenia - a možno to v polovici cesty vzdáte. To isté platí pri chudnutí.

Musím vedieť koľko chcem schudnúť, za akú dobu a hlavne musíte mať správny plán (mapu). Správny plán, znamená mať správny a hlavne zdravý spôsob chudnutia - nie hlúpe diéty, ktoré Vám sľubujú zázrak za jeden týždeň. Ak máte pocit, že neviete ako chudnúť, kde začať, nechajte si poradiť. Zaujímavé informácie na tému ako schudnúť nájdete aj na tejto stránke.
Ten najdôležitejší krok pri chudnutí je začať. Ak nezačnete, nikdy neschudnete. Poviete si: Potrebujem schudnúť. Tak začnite ešte dnes. Nie o týždeň ani o mesiac, začnite dnes. Urobte prvý krok a naplánujte si to a začnite chudnúť.
Pri zostavení jedálnička, pohybového programu, pitného režimu si najprv poriadne preštudujte našu stránku, pomôže vám to . Vhodná strava a pohyb sú základom. Prípadne ak máte pocit, že to sami nezvládnete, nechajte poradiť (ak si v tom nie ste 100% istý). Radšej raz a poriadne ako 100 krát a bez úspechu.

To sú len tri základné body, len aby ste si urobili predstavu. Mnoho ľudí to zvládlo a veľa nie. Ku ktorým sa pridáte Vy?

Zdá sa Vám to jednoduché alebo zložité? Verte mi, závisí to len od uhla pohľadu. Niekto si povie, že je to jednoduché a stále je tučný, niekomu sa to zdá zložité a o 3 mesiace má o 10 kg menej, alebo naopak. Všetko je možné, stačí sa len rozhodnúť a začať chudnúť. Ako rýchlo schudnúť je otázka rozhodnutia, výhovorky ešte nikomu nepomohli. Samozrejme, že rozhodujúci vplyv na úspešnosť chudnutia bude mať aj metóda, ktorú si na chudnutie zvolíte. Nie je chudnutie ako chudnutie !!! A nepodceňte ani svoju mentálnu stránku. Máte dostatočnú vytrvalosť a pevnú vôľu? Ak nie, zapracujeme aj na nej.

 

3.Čo mi pomôže rýchlo schudnúť?

Keďže mnoho z nás má tendenciu robiť veci na poslednú chvíľu (vrátane chudnutia), tak ak potrebujete schudnúť, určite hľadáte niečo na  chudnutie, čo je rýchle, účinné a najlepšie zadarmo. Spôsobov chudnutie sú desiatky - je ich plná televízia, noviny, internet, ... - ale čo môžem očakávať od jednotlivých postupov. Ako veľmi mi pomôžu? Pozrite si následujúcu % účinnosť a rozhodnite sa. Veríme že správne.

  • Tabletky na chudnutie (doplnky výživy) - účinnosť 5-15%
  • Koktaily na chudnutie - účinnosť 25-40
  • Lieky na chudnutie - účinnosť 0 - ???
  • Prístroje na chudnutie - účinnosť 5%, 35 - 55% (v závislosti na druhu)
  • Športovanie (cvičenie) na chudnutie - účinnosť 50-60%
  • Diéty na chudnutie - účinnosť 30-50%
  • Zdravá strava na chudnutie - účinnosť 60-80%
  • Ideálna metóda na chudnutie - účinnosť 98%


    Poďme sa ale pozrieť, čo taká ideálna metóda na chudnutie zahŕňa. V prvom rade je to zdravá strava, ktorá je základom zdravého chudnutia. A to bude náš ďalší krok v rýchlokurze - "Zdravé chudnutie - čo to je?" Toľko omieľané, ale naozaj viete, čo je treba dodržať, aby sa Vaše chudnutie mohlo nazvať zdravým a vďaka tomu aj úspešným?

 

Ako schudnúť - Chcem schudnúť - Zdravé chudnutie - Ako teda schudnúť - Plán chudnutia

 


 

 

 

 

Vytvorte si vlastnú webstránku zadarmo s redakčným systémom WebJET Cloud.

Zobraziť plnú verziu stránky