Metabolizmus

 

Metabolizmus - ako zrýchliť spomalený metabolizmus?

Chcete schudnúť? Pozor, aby Vás nebrzdil spomalený metabolizmus. Neviete ako zrýchliť metabolizmus? Vyskúšajte postupy na zrýchlenie a schudnite.
Pre úspešné chudnutie je funkcia Vášho metabolizmu podstatná. Ak chudnete nesprávnym spôsobom, tak si ešte metabolizmus spomaľujete, čo časom spôsobí zastavenie chudnutia a následný jojo efekt. A to asi nechcete, že?

O metabolizme

Čo je to vlastne? Laicky povedané, metabolizmus hovorí o tom, ako vaše telo naloží s energiou, ktorú ste prijali vo forme stravy. Má dve možnosti. Buď ju spáli, alebo časť spáli a časť uloží vo forme tuku. Ak máte rýchly metabolizmus, vaše telo nepriberie (pokiaľ sa neprejedáte) a naopak Vám chudnutie pôjde ľahšie.
Pokiaľ ale máte spomalený metabolizmus, pravdepodobne máte aj nadváhu. Pokiaľ sa rozhodnete chudnúť, tak zabudnite na hladovku, alebo výrazné obmedzenie jedla. Lebo si ešte viac spomalíte metabolizmus - to znamená, že priberiete späť. Takto budete chudnúť celý život a zbytočne. Vždy to bude bez úspechu.Ako zrýchliť - spomaliť metabolizmus?

  • Spomalený metabolizmus zrýchlite pravidelnou stravou. Jedzte 5 krát denne v menších dávkach a metabolizmus sa začne zrýchľovať. Ak ste doteraz jedli 1-2 krát denne, určite máte strach, že namiesto schudnutia priberiete. Možno vám na začiatok nejaké kilečko pribudne, ale po čase sa to zlomí. a začnete krásne a hlavne bez hladovania chudnúť.
  • Jedzte potraviny s nízkym glykemickým indexom. Jednak sú zdravšie, ale čo je podstatné zasýtia vás na dlhšiu dobu a potlačia chúťky na maškrty. Pridajte do stravy vlákninu a bielkoviny. Majú tiež sýtiaci efekt. Bielkoviny sú aj základnou stavebnou látkou svalstva, ktoré tiež priaznivo ovplyvňuje zrýchlenie metabolizmu.
  • Telesný pohyb vám spevní svalstvo - ak máte v strave dostatok bielkovín, najlepšie sú rastlinné - strukoviny, ....A kvalitné svalstvo zrýchľuje metabolizmus. Napríklad keď spíte, tak kilo svalovej hmoty spáli 7 krát viac kalorií ako kilo tuku. Takže začnite sa hýbať. Optimálne je 3 krát v týždni po 45 - 60 minút. A pohyb vám nielen zrýchli metabolizmus, ale aj urýchli samotné chudnutie. Takže váš spomalený metabolizmus bude čoskoro minulosť. Viete ako zrýchliť metabolizmus a schudnúť, stačí už len začať. 

 

 

 

 

 

 

 

Vytvorte si vlastnú webstránku zadarmo s redakčným systémom WebJET Cloud.

Zobraziť plnú verziu stránky