Ako schudnúť v lete

Chcete schudnúť počas leta a pýtate sa či je to možné? Samé zmrzliny, nanuky, all inclusive na dovolenke, grilovanie ... Dá sa teda schudnúť počas leta, kedy od stavila na nás pozerajú maškrty a rôzne prehrešky ? Schudnúť v lete sa dá a nebude to tak zložité, stačí vám dodržať pár rád a potom sa stane leto tým najideálnejším obdobím na chudnutie počas roka, uvidíte ...

Chudnutie v lete nemusí byť vôbec také ťažké. V lete máme prirodzene viac pohybu, pretože vonku je krásne, máme kvalitnejšie a dostupnejšie zeleninu, ovocie a máme aj lepšie odvodnenie nášho tela. Čo z toho ale vyplýva, ako sa to dá urobiť tak, aby som účinne schudla aj počas leta ?

Grilovanie alebo opekanie           ako schudnut v lete

Grilovanie alebo opekanie - posedenie počas letných večerov s rodinou alebo s  priateľmi je veľmi príjemné a nemusíte sa toho vôbec obávať. Na týchto udalostiach je kopec jedla a pitia, ale keď zvolíte ľahšiu kombináciu, tak dokážete ušetriť "kopec" kalóriu zo zbytočných potravín. Tak za prvé jedzte chudšie druhy mäsa. Kuracie prsia, chudé bravčové alebo hovädzie steak, čo bude k dispozícii a  najjednoduchším variantom pre Vaše trávenie je jesť mäso so zeleninou. Zelenina je počas leta kvalitnejšia a dostupnejšia, tak si pripravte alebo vyžiadajte nejaký šalát. Bez pečiva počas grilovania alebo opekania ušetríte veľa zbytočných kalórií. Ak budete mať chuť na sladké, tak si môžete dať nejaký ovocný šalát s jogurtom, posypaný napríklad kakaom alebo kokosom. Vždy to bude lepšie ako sušienky, koláče či niečo podobné. Tyčinky, chrumky alebo iné slané maškrtenie, radšej tiež vynechajte úplne. Čo sa týka pitia, tak tvrdý alkohol a počas leta tiež dajte úplne preč, to si už radšej dajte pivo alebo vínny strik (1 deci bieleho suchého vína a  1 - 2 deci vody alebo minerálky). Ak chcete nealkoholický drink, tak si dajte buď vodu, jemne perlivú minerálku, smoothie nápoj alebo keď nebude, tak džús riedený vodou. Kupované džúsy sú plné cukru a rôznych látok ... Najlepšie je odsťaviť si ovocie a mať iba čistú ovocnú šťavu a tú si potom môžete zriediť vodou.

Dovolenka, all inclusive - ako zvládnuť všetky tie chutné a lákavé jedla? Veľmi jednoducho, vždy majte plán čo budete jesť, držte sa ho. Jedlá obmieňajte, nebojte sa skúšať aj iné rôzne kombinácie. Na dovolenke skúste jedla ladiť buď na "slano": vajíčkový so zeleninou, obložené misy (salámy, šunky, syry) so zeleninou, nátierky so zeleninou (bez pečiva), verte mi, že Vás to zasýti. Alebo raňajky na "sladko" napríklad rôzne ovocné šaláty, jogurty, tvarohy, prípadne nejaké kaše, mliečne koktaily. Pečivu sa skúste na dovolenke vyhnúť, ak to už nedokážete, tak si ho dajte určite len na raňajky a tiež to jeden kúsok čo je približne 50 - 70 g. Croissanty, šišky a podobné rôzne maškrty vás iba zaťažia a spomalí trávenie a vy potom budete ťažšie spaľovať energiu z jedla a ešte si budete spomaľovať aj chudnutie. Teda to sa asi najčastejšie stáva, že z dovolenky príde človek nie vychudnutý ale aj pribratý. Určite, že v tom sú započítané ešte aj ďalšie parametre ...

 

Zmrzliny a  nanuky

Zmrzlina a ovocná drť - na každom kroku stánok so zmrzlinou, nanuky a podobné maškrty s nimi je to počas leta jednoduché, ak si počas chudnutia dáte jeden kopček zmrzliny za dva týždne, tak sa nič nedeje. Pokiaľ ju však dojedol po deťoch alebo konzumujete obdeň, tak potom o chudnutí nebude ani reč ... Keď si už chcete niečo dopriať, tak si dajte napríklad ovocnú dreň alebo drť. Je v nej síce viac cukru ale ten spálite rýchlejšie ako tuky z krémovej zmrzliny. Ovocnú drť počas chudnutia si môžete dopriať maximálne jedenkrát v týždni po 1 - 2 deci. Ak chcete zmrzlinu, tak tu si dajte radšej iba jeden kopček raz za dva týždne. Tieto maškrty zmrzlinu alebo ovocnou drť konzumujte radšej v dopoludňajších hodinách, aby ste energiu mohli spáliť.

Dá sa schudnúť aj počas leta a stačí keď dodržíte zopár jednoduchých rád a pôjde to !

 

 

 

 

Vytvorte si vlastnú webstránku zadarmo s redakčným systémom WebJET Cloud.

Zobraziť plnú verziu stránky