Chcem schudnúť

Chcem schudnúť a nepribrať. Prečo práve ja mám nadváhu?

Prečo práve ja mám nadváhu?Otázka, ktorá trápi mnoho ľudí.Niektorý si aj uvedomujú prečo, druhý sa tvári, že je to smola a tretí sa vyhovárať na genetiku."To som zdedila po mame".Nie to ste zdedili "špajzu", chladničku a stravovacie návyky.

Samozrejme, že aj genetika ovplyvňuje postavu človeka, ale nikto na svete nemá svoju váhu len kvôli genetike.

Chcete schudnúť? A do ktorej skupiny patríte vy? Je to jedno, hlavne aby ste mali chuť niečo s tým urobiť. Pozrite sa na najväčšie príčiny nadváhy ( "Prečo práve vy?") A spočítajte si, koľko z nich sa vás týka:

Iba ak ste ochotní urobiť nejaké zmeny, tak Vám verím, že Vaše "chcem schudnúť" je úprimné a máte šancu dosiahnuť pekné telo.                     ako schudnut 250

 • Prejedanie sa - jesť veľa, dojedáme po deťoch, máte radi maškrty a musíte ich mať každý deň
 • Nepravidelnosti - celý deň nejete a potom večer chladnička pred vami nemá šancu? Zjete, čo vidíte, nedokážete odolať. Príčina je to, že cez deň nejete pravidelne.
 • Jete nezdravo - ráno croassant s kávou, na desiatu koláčik, obed palacinky, olovrant rožok a večere guláš? Jete síce pravidelne ale kalorické bomby s minimom živín. 
 •  Pohyb - aspoň 1-2 krát v týždni. Ste tak vyťažený, že na to nemáte čas? - Výhovorka - človek si vždy nájde čas na to, načo chce. Alebo ste len lenivý?
 •  Lenivosť - presne viete, čo by ste mali, len ste lenivý. Dobrá rada. Zostaňte tučný!
 •  Genetika - má vplyv na postavu, ale nestačí to, aby ste sa na ňu vyhovorili. Pokiaľ má genetika na vás vplyv, tak sa len musíte viac snažiť. Buďte radi, že nemáte vážnejšie genetické reddispozice.

 

    Ďalšie faktory .......

Koľko z nich sa Vás týka, čím menej tým lepšie. Pokiaľ chcete schudnúť a nepribrať, nemusíte hneď všetko menit. Robte postupné kroky, najskôr sa zlepšite v jednej, neskôr v druhej a za rok bude z vás úplne iný človek.

Chcem schudnúť - postup na úspešné chudnutie?

 

 1.  Ak neviete o chudnutí všetko, začnite postupne - prečítajte si naše články Ako schudnúť a Chcem schudnúť
 2. Ak chudnutie myslíte vážne, natrvalo dokážete schudnúť len zdravo - viac v článku Zdravé chudnutie.
 3. Súčasťou každého chudnutia musí byť aj vhodný jedálniček.
 4. Ak chcete naozaj dotiahnuť chudnutie do konca, musíte mať plán na chudnutie, resp. plán ako schudnúť. Viac v článku Plán na chudnutie
 5. Cvičenie výrazne urýchli vaše chudnutie, preto si prečítajte článok Cviky na chudnutie.

Ako schudnúť - Chcem schudnúť - Zdravé chudnutie - Ako teda schudnúť - Plán chudnutia


 

 

 

 

 

Vytvorte si vlastnú webstránku zadarmo s redakčným systémom WebJET Cloud.

Zobraziť plnú verziu stránky