Týmto trom faktom nikdy neverte

 

Ako schudnúť nie je nikdy len o jednej veci, trvalé a zdravé chudnutie je vždy súčasťou niekoľkých faktorov, ktoré keď si nevhodne vyberiete, tak aj pravdepodobne schudnete len veľmi krátky čas a potom príde klasický jojo-efekt. Vyhýbajte sa tomuto nezdaru.

Prvé tvrdenie: Veľa cvič, veľa schudneš

Tento vzorec
by samozrejme platil iba vtedy ak máte dostatok času a dokonale nastavené stravovanie s pitným režimom. Je nezmyselné naplno sa vrhnúť do cvičenia, ak nemáte kvalitné stravovanie s dobrým množstvom proteínov a sacharidov. Skúste si najprv dať do súladu jedlo a pitie a až potom si vybrať vhodné cviky, ktoré ťa budú baviť a budeš mať naň pravidelne čas.

Druhé tvrdenie: Nejesť žiadnu múku a produkty z nej

Konzum
ácia pečiva a múčnych jedál je obmedzená, pretože múčne jedlá majú vyššiu energetickú hodnotu a rozklad sacharidov z nich trvá dlhšiu dobu ako klasické potraviny (ovocie, zelenina, ryža, mäso, mliečne výrobky ...). Preferujte počas chudnutia tmavé pečivo, pretože má vyššiu výživnú hodnotu a iba jednu dávku na raňajky. V priebehu dňa a hlavne večer sa konzumácii pečiva vyhnite, vyberte si radšej iné plnohodnotné jedlá napr. zemiaky so zeleninou, ryžové jedlá, cestoviny so zeleninou a syrom, obložený tanier s vajcom, zeleninou, šunkou, syrom, alebo aj mliečne jedlá, ovocné jedlá, a rôzne iné v rôznych kombináciách. Počas dňa sa vyhýbajte konzumovať nielen pečivo, ale aj halušky, knedliky, lokše a tomu podobné.

Tretie tvrdenie: Prestať piť kávu

Prestať piť kávu počas
chudnutia má význam iba vtedy, ak ju pijete s cukrom a so šľahačkou. prečo? Pokiaľ pijete 1 až 3 kávy za deň, bez cukru a ideálne i bez mlieka, tak si zvyšujete pozornosť, naštartujete trávenie, vylučovanie a vyprázdňovanie, ale v takejto kávičke aj tak nie je veľa kalórií, takže z tohto hľadiska je to bezpredmetné. Ak pijete 3 kávy za deň s lyžičkou cukru a podobne, tak je dôležité ju piť bez cukru, aby ste si zbytočne nerozhádzali svoj glykemický index. Ak si pijete iné druhy kávy ako espresso, tak tiež prejdite na espresso. Espresso je ten najzdravší variant kávy. Keď sa pijete 5 - 7 káv za deň, tak je tiež ideálne prejsť na počet 1 - 3. Takže prestať piť kávu počas hudnutia nemá veľký význam, pokiaľ vám káva neohrozuje vaše zdravie.

Zhrnutie:

Chudnutie je súhrn mnohých faktorov, ale tieto tri nemusíte tak striktne dodržiavať... pretože chudnutie nemusí a nemalo by byť drastické.

Vytvorte si vlastnú webstránku zadarmo s redakčným systémom WebJET Cloud.

Zobraziť plnú verziu stránky